Lokalita

Jette lokalita

Vítejte,

naše moderní roubenka nabízí pronájem v malebné krajině Podkrkonoší na okraji Českého ráje. Roubenka byla postavena v roce 2006 a nachází se v komplexu roubenek velmi citlivě stavěných holandskými investory. 
Celý komplex 27 roubenek se nachází na svahu západně nad malou obcí Stupná orientovaných na jih s nádherným výhledem uprostřed úchvatné přírody s rozmanitou možností vyžití okolí…
Něco lze vidět v galerii, ale něco nejde jinak než vidět osobně.
Roubenka je vhodná k rodinné rekreaci pro jednu či dvě rodiny s dětmi v letním i zimním období nebo pro partu přátel i romantickou dovolenou.

Tipy na výlet:

Barokní kostel sv. Máří Magdalény z počátku 18. století, který stojí osamoceně na plochém kopci uprostřed louky na půl cesty mezi Stupnou a Peckou.
Ke kostelu se dostanete po zelené turistické značce, která vede z Pecky do Stupné. Vedle kostela je starý již skoro zapomenutý hřbitov.
Kostel nechali postavit kartuziáni z Valdic v letech 1717–1719 stavitelem V. Heldtem, v roce 1893 byl upraven strop lodi. Stavba je jednolodní kostel s půlkruhovým uzavřeným presbytářem bez vnějších ozdob, s nízkými obdélnými okny. Zchátralé omítky zvolna opadávají. Presbytář má valenou klenbu s výsečemi, v lodi je rákosový strop. Kostel by měl být zařízen oltáři z 19. století a dalším barokním inventářem z 18. století.

   Kostel Mari Magdaleny Stupna

Hrad Pecka je zřícenina hradu ze 14. století, nacházející se nad stejnojmenným městysem. Hrad je pojmenován po hoře, na které stojí, od hradu pak odvozuje své pojmenování městys.
Prohlídková trasa peckovského hradu zahrnuje celkem sedm interiérových místností, dále mučírnu a sklepení – vše v rekonstruovaném Harantovském paláci. Expozice v prvním a druhém patře je zaměřena na dějiny hradu, život a dílo nejznámějšího majitele Pecky - cestovatele, spisovatele a hudebního skladatele Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic a obecněji na období renesance a raného baroka. Jedna z místností je věnována životu venkovských lidí v Podkrkonoší.
V červenci a srpnu se na hradě konají příležitostná šermířská a divadelní představení. http://www.hradpecka.cz/
   Pecka

Novopacké vodopády (též Sýkornické vodopády) je soustava vodopádů. Jednotlivé vodopády jsou vysoké 4 (Horní Novopacký vodopád) a 8 m (Dolní novopacký vodopád). Jsou součástí přírodního parku Sýkornice. Mimo jarní období trpí vodopády nedostatkem vody. 
Vodopády se nacházejí na pravém přítoku Zlatnice.

   novopackyvodopad 

Skiareál Máchovka v Nové Pace, 9 km od chalupy. Je vynikající pro výuku dětí - zdejší ski-škola má mnoho instruktorů (s maskami zvířátek, takže dítě jezdí třeba s žirafákem) a přístup je velmi profesionální. Je zde červená, modrá a pás pro prcky.

SkiarealMachovka2 SkiarealMachovka1 SkiarealMachovka
V dosahu jsou i velké skiareály Krkonoš - Herlíkovice (19km), Benecko (24km), Špindlerův Mlýn (35km) a další

Přehrada Les Království Když se řekne přehrada, mnohý člověk si asi představí mohutné ošklivě šedé betonové monstrum jehož základní funkcí je zadržovat vodu. Avšak není tomu tak u přehrady zvané Les Království. Tato přehrada dokonale spojuje technické řešení s estetickou stránkou stavby.
Byla postavena v letech 1910 až 1919 na Labi a podnětem k její výstavbě stejně jako u mnoha jiných bylla katastrofální povodeň v roce 1897.
V přehradě je instalována vodní elektrárna - dvě horizontální Francisova turbosoustrojí o výkonu 2120kW.

   les kralovstvi 

ZOO Dvůr Králové Zoo je zaměřena na africká zvířata – tuto specializaci prosadil v 60. letech 20. století tehdejší ředitel Josef Vágner, který následně zorganizoval několik výprav safari do Afriky a odchytil množství zvířat, zejména kopytníků (žiraf, zeber, antilop, nosorožců apod.) a díky tomu význam zoo již v 70. letech přesáhl hranice tehdejšího Československa. Od roku 1989 jezdí po safari upravené turistické autobusy s návštěvníky přímo mezi zvířaty, od roku 2011 je možné tuto trasu vykonat i ve vlastních vozech návštěvníků. Součástí zoo je také galerie obrazů Zdeňka Buriana, slavného ilustrátora pravěku.    ZOODvurKralove

Prachovské skály tvoří pískovcové skalní město. Díky otevřeným náhorním plošinám můžete využít vyhlídek, z nichž budete mít celý Český Ráj jako na dlani. Velké vyžití zde najdou také příznivci horolezectví.
Příroda je zde bohatá na řadu vzácných živočichů - např. výr velký, různé druhy netopýrů, datlů a další. 

   PrachovskeSkaly

Dětský areál Šťastná země Největší přírodní zábavní dětský areál v ČR. Spousta dětských programů, koncertů, ZOO, herní prvky, dobývání hradu Trosky, animační programy, tance, písničky, výtvarné dílny.
Více na www.stastnazeme.cz  

   Arealstastnazeme 

Zámek Dětenice Jedná se o zámek (prohlídky), pivovar (prohlídky), ale hlavně stylovou středověkou krčmu. Obsluhuje vás středověká chasa v dobových kostýmech, jíte výbornou kuchyni a účastníte se programu, kdy dochází ke trestání hříšníků (často také vás), středověkým zápasům, ukázkám hadů, tanečnic i čarodějnic. Jazyk je z té doby nevybíravý a tak na otázku, jestli chcete kávu bez bordelu a nebo z bordelem, rozumějte rozpustné nebo turka je potřeba rychle reagovat :-)
Více na www.krcmadetenice.cz

   Detenice